Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na sytuację gospodarczą całego świata. Wiele krajów stara się przeciwstawiać licznym trudnościom. Przedsiębiorstwa walczą o utrzymanie się na rynku, zmagając się jednocześnie z problemami płynności finansowej. Polskie firmy ze względu na liczne obostrzenia także mają problemy z prawidłowym funkcjonowaniem, nie wspominając o rozwoju oraz realizacji swoich planów marketingowych. Wiele branż poprzez liczne zakazy zostało całkowicie wstrzymanych, a ich często kilkuletnie troski i starania o zaistnienie na rynku zostały poddane próbie. Przedsiębiorcy jednak nie zamierzają się poddać i bacznie stawiają czoła wszelkim przeciwnościom związanym z Covid-19.

Koronawirus i zmiany w codzienności wielu przedsiębiorstw

Chociaż każdy z przedsiębiorców przykłada wszelkich starań, aby pracownicy mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo na swoich stanowiskach pracy, to w dobie pandemii koronawirusa ich zmagania zwiększyły się jeszcze bardziej. Joand Stal z wielkim zaangażowaniem dba o podstawowe czynności związane z dezynfekcją miejsca produkcji konstrukcji stalowych. W swojej firmie podkreśla również znaczenie zachowywania zalecanego dystansu społecznego.

K2 Obuwie w dobie pandemii jeszcze bardziej wykorzystało potencjał swojego sklepu internetowego. Ze zdwojoną siłą weszło w internetową sprzedaż obuwia. Firma Ejas, której pracownicy w szczególności zajmują się pracami na wysokościach, pomimo otwartej przestrzeni, nie zapominają o obowiązkowej dezynfekcji oraz odpowiednim dystansie społecznym.

Trzeba zaznaczyć, że pandemia koronawirusa utrudniła wiele wypracowanych już schematów działań, ale nie zatrzymała wyjazdów do pracy poza granice kraju. W związku z tym firmy Express-Line oraz EuroBus, z myślą o swoich klientach, oprócz obowiązkowej dezynfekcji busów, dbają także o stan zdrowia swoich pasażerów, analizując go poprzez wypełnianie ankiet dotyczących Covid-19. Ponadto przewoźnicy tworzą dokładną listę osób podróżujących, aby w przypadku późniejszego kontaktu w sytuacji zarażenia wirusem SARS- CoV-2 mieć informacje dotyczące pasażerów.

Firma Wikdoor, obserwując rynek, zauważa, że pandemia sprzyja pracom remontowym w wielu domach, dlatego w swoim asortymencie posiada wiele modeli i rodzajów okien, drzwi oraz bram. Salon WikDoor służy nie tylko szerokim asortymentem, ale również poradą.

Pandemia koronawirusa wpłynęła także na coraz częstsze robienie zakupów w sieci. Wiele marek rezygnuje ze sklepów stacjonarnych, skupiając się w szczególności na sprzedaży on-line. Sklep z modą męską Tommy Shop wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dlatego ich asortyment w całości jest dostępny w sieci.

Mimo wielu przeciwności firmy na polskim rynku starają się utrzymywać swoją pozycję i szukać alternatyw, które pomogą im w trudnej sytuacji gospodarczej. Dezynfekcja, dystans społeczny, zakrywanie ust i nosa to podstawy, które pomagają polskim przedsiębiorcom dbać o swoje firmy oraz ich pracowników. Właściciele doskonale wiedzą, że dbając o swoich klientów, dbają także o swoje biznesy.