Sytuacja związana z pandemią nieustannie się zmienia. Jedne kraje decydują się na otwarcie, inne przestrzegają restrykcji w obawie przed szalejącym wirusem. Obecnie nie możemy być niczego pewni, sytuacja się zmienia, choć na razie jest dość stabilnie i spokojnie. 

Sklepy internetowe bardzo intensywnie angażują się, rozwijają i wchodzą w marketing internetowy, ponieważ chcą zająć znaczną część rynku dla siebie w obawie przed powtórką z poprzednich fal pandemicznych. Internet w tych czasach odgrywa znaczącą rolę, ponieważ w sieci można trafić do bardzo szerokiego grona odbiorców w całej Polsce, ale również poza jej granicami. To takie miejsce, które daje wiele możliwości i szansy na rozwój w szybkim czasie na obszerną skalę. W takie działania zaangażowała się m.in. branża odzieżowa, obuwnicza, a także sprzedawcy biżuterii, sprzętów RTV i AGD oraz różnego rodzaju dodatków do wnętrz, jak np. lampy solne. Każdy z przedsiębiorców stara się poprzez interesującą ofertę skierowaną do potencjalnych klientów, a także wysokiej jakości produkty i usługi, zyskać przodującą pozycję w swojej branży i zwiększyć swoją sprzedaż. Liczne reklamy, atrakcyjne zniżki oraz konkurencyjne ceny mają za zadanie zachęcić klientów do dokonywania zakupów lub zamawiania usług. Miejmy jednak nadzieję, że sytuacja z pandemią i jej falami to już historia, a nasze poszczególne rynki i cała gospodarka intensywnie wzmocnią swoje działania i ruszą znacznie do przodu. Lekkie wahania związane z rozwojem i sprzedażą poprzez pandemię odczuła branża produkująca różnego typu konstrukcje stalowe, np. garaże blaszane, a także salony oferujące sprzedaż stolarki drzwiowej, okiennej czy wysokiej jakości materiały podłogowe. Przestój spowodowany koronawirusem w okresie wakacyjnym zmniejszył się, a firmy miały szansę na odbudowę swojej pozycji na rynku. Oby ta sytuacja trwała nadal, a Covid-19 nie ingerował w tak zaawansowanym stopniu w większość branży na całym świecie. 

Nadchodzący nowy 2022 rok jest dla nas pewnego rodzaju zagadką pod względem panującej pandemii. Wiele przedsiębiorstw obawia się kolejnej fali i wzmożonych obostrzeń. Znaczna część firm, aby zachować płynność finansową, decyduje się na przedstawienie swoich działań w sieci.