Social media obecnie spełniają ogromną rolę w świecie on-line. Znaczna część społeczeństwa je ma i chętnie spędza w nich ogrom swojego czasu. To doskonałe miejsce także dla firm, aby spróbować tam przebić się ze swoją ofertą i zaistnieć w wirtualnym świecie, ponieważ wiele osób poszukuje właśnie przez social media różnego rodzaju usług oraz produktów

Odpowiednio prowadzony fanpage swojej marki tworzy relację z Odbiorcami, którzy mogą stać się potencjalnymi Klientami i skorzystać z usług danej firmy. Informowanie o swojej działalności, o świadczonych usługach może zachęcić do składania zapytań o produkty różnego typu, np. garaże blaszane, bramy garażowe, wiaty blaszane czy konstrukcje stalowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby promować produkty takie jak rolety, żaluzje lub plisy. Odpowiednie hasła reklamowe, chwytliwy tekst, dobra grafika wpływają na Odbiorców i mogą zachęcić ich do nawiązania relacji z daną firmą. Sklep internetowy wsparty odpowiednią promocją w social media jest w stanie generować coraz większy ruch, który pozytywnie wpływa na większą sprzedaż i rozwój marki w sieci. Poprawnie ustawione kierowanie remarketingowe dodatkowo zwiększa ruch. Te działania są niezbędne, aby wśród obszernego od produktów i usług rynku wyróżnić swoją markę. Świetną promocje można wykorzystać do uwidocznienia swoich produktów, które mają charakter unikalny takie jak kosmetyki naturalne, wiele osób szuka takich rozwiązań, dzięki czemu łatwo znajdziemy swoją grupę klientów. Każda sprzedaż np. obuwia zwiększa się w sieci wtedy, gdy znaczna część osób jest w stanie dotrzeć na fanpage firmy, na stronę internetową czy sklep internetowy przedsiębiorstwa. Nie inaczej jest w przypadku marketów budowlanych czy salonów stolarki otworowej. Odpowiednie przedstawienie swoich produktów, w tym m.in.: drzwi, okien, podłóg czy bram garażowych zwiększa szansę na zachęcenie Odbiorców do zainteresowania się ofertą i ostatecznie zakupu produktów. Ludzie cenią sobie w social media to, że mogą w łatwy i szybki sposób znaleźć informacje o obecnych promocjach, wyprzedażach lub czyszczeniu magazynów i tym samym kupić produkty np. z branży budowlanej w okazyjnych cenach. Takie promocje pozytywnie napędzają gospodarkę i zachęcają Klientów do wykonywania remontów w swoich domach, mieszkaniach, firmach czy innych budynkach użytkowych. Świetną promocje wykonuje resort Beskid Rose & SPA komunikując swoje doskonałe usługi na terenie Beskidu Wyspowego a dokładniej w miejscowości Słopnice. Oferują noclegi blisko Limanowej, w których wypożyczysz rower, hulajnoge, kijki do Nordic Walking i odpoczniesz w strefie SPA lub w pięknym ogrodzie. To świetne miejsce dla aktywnych i idealnie wykorzystują to w Social Mediach.

Siła Internetu i funkcjonujących w nim social mediów daje ogromne możliwości reklamowe dla każdego przedsiębiorstwa, zarówno usługowego, jak i punktu sprzedażowego. To właśnie w sieci odbywa się wirtualne życie, które oddziałuje na wiele przedsiębiorstw.