Dla wielu przedsiębiorstw stumilowym krokiem jest zaistnienie w sieci. Ten ruch, choć często bardzo opóźniany przez wiele firm, staje się coraz bardziej nieunikniony. Konkurencja działająca w praktycznie każdej możliwej branży, wywiera nacisk i kreuje trend zaistnienia w świecie on-line. Plusy, jakie daje posiadanie swojej strony internetowej, są ogromne i przynoszą duże zyski dla wielu biznesów. Widoczność w sieci wpływa nie tylko na zyskanie nowych klientów, ale pozwala także na tle firm działających w tej samej dziedzinie, zaprezentować swoją ofertę, przedstawić szczegółowo firmę, dać klientowi zwiększoną formę kontaktu, zaprezentować swoje realizacje oraz sprzedawane produkty czy wykonywane usługi.

Krok naprzód wykonała firma Hi Urban. Posiada ona swoją stronę internetową, stara się zaistnieć i próbuje swoich sił w social media. Pokazanie się w sieci z pewnością zwiększy ruch w firmie, jednak największą siłą na obecną chwilę, są klienci korzystający z ich usług pracy na wysokości z polecenia.

Firma Rock Stal dokłada wszelkich starań, by w zrobić wszystko, aby pozyskać nowych klientów. Chęć utrzymania pełnej płynności produkcyjno-finansowej oraz coraz większej ilości zleceń, wpływa na prezentowanie swoich produktów i usług w Internecie. Rock Stal posiada własną stronę internetową, fanpage na Facebooku, Instagramie, korzysta z reklam Facebook oraz Google, a także oferuje swój asortyment na Allegro.

Sprzedaż produktów coraz bardziej przenosi się do świata online. K2 Obuwie jako prężnie rozwijająca się firma istnieje także w Internecie. Swoje produkty sprzedaje drogą wysyłkową, podobnie jak szeroka konkurencja. Są oni dostępni w social mediach, a także posiadają zsynchronizowany własny sklep z Allegro. Docierają do swoich klientów na różnych możliwych płaszczyznach, oferując produkty wysokiej jakości produktów w świecie on-line.

Idealnie w oczekiwania swoich klientów wpasowała się wypożyczalnia Limanowa ze sprzętem i maszynami do prac budowlanych i ziemnych. Dzięki własnej stronie internetowej wypożyczalnia przedstawiła w prosty i czytelny sposób swoje oferowane produkty oraz wszelkie szczegóły takie jak cena, możliwość wynajmu operatora i inne elementy oferty. Jeżeli ktoś potrzebuje koparki, walca, zagęszczarki, zwyżki lub innych maszyn budowlanych to wszystko znajdzie w prosty sposób na stronie wypożyczalnia limanowa.

Wikdoor to firma działająca w branży drzwi, podłóg, okien oraz bram. Przedsiębiorstwo to w pełni korzysta z dóbr, jakie daje istnienie w sieci. Można przejrzeć ofertę, która znajduje się na stronie i zapoznać się z ich ofertą w dowolnym miejscu i czasie. Wikdoor posiada swoją stronę internetową oraz fanpage na Facebooku. Firma ta dba o pozycję w wyszukiwarce Google, która pod kątem zastosowania odpowiednich fraz, wpływa na zwiększony ruch wśród odbiorców. Starają się oni dotrzeć do klientów w różnym przedziale wiekowym, gdyż branża, którą się zajmują, właśnie tego wymaga.

W XXI wieku bycie na topie oraz bycie prężnie rozwijającą się firmą wymaga posiadania własnej strony internetowej i fanpage na Facebooku czy Instagramie. Taka forma daje możliwość zaprezentowania swoje firmy i nawiązania kontaktu z potencjalnym klientem. Działania te muszą na dobre wejść w przekonania i przyzwyczajenia każdego przedsiębiorcy. Firma będąca firmą na 100% to taka, która istnieje nie tylko fizycznie, ale i w świecie on-line.